5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Програмування, html та основи верстки сайтів

HTML - можливо, найпопулярніша у світі мова розмітки документів. З появою XML було організовано обговорення, чи потрібна нова версія HTML в рамках XML. Учасники відповіли однозначно «так»: версія HTML, заснована на XML, дозволить використовувати елементи XHTML в інших мовах XML, а документи XHTML зможуть використовувати елементи інших мов XML. Крім того, буде можливим привести в порядок HTML, ліквідувавши його самі «неохайні» елементи і розширивши його функціональність, наприклад, поліпшеною реалізацією форм.

У чому переваги XHTML перед HTML?

Якщо документ складає простий XHTML 1.0 (без використання інших мов розмітки), то ви не помітите істотної різниці. Проте, з часом, доступними стають все більше і більше інструментів, заснованих на XML (таких як XSLT для перетворення документів) і ви рано чи пізно помітите переваги використання XHTML. Наприклад, технологія XForms дозволить вам редагувати документи XHTML (і будь-які інші документи XML). Додатки Семантичної Мережі (Semantic Web) будуть здатні використовувати переваги XHTML.

Якщо документ містить щось більше, ніж XHTML 1.0, наприклад, включення мов MathML, SMIL, SVG, то переваги в наявності: ви б не змогли використати ці технології з HTML. Наші тернопільські програмісти не завжди використовують мови MathML, SMIL. Проте тернопіль розробка сайтів має відбуватись на основі HTML, щоб в документі був простий XHTML. У програмуванні сайтів це важлива річ, яку мають враховувати серйозні програмісти.

Чи можна просто додати оголошення XML в початок існуючого документа HTML? Чи можна змішувати код HTML 4.01 і XHTML?

Ні. Формат HTML не заснований на XML. Щоб інтерпретувати дані як XML, ви повинні внести необхідні зміни, щоб зробити код документа вірним кодом XML.

Як найпростіше перетворити документи HTML в XHTML?

Програма HTML Tidy дозволяє отримати XHTML з коду HTML. Браузер і веб-редактор Amaya зберігає HTML документи у форматі XHTML.

Чому розробники браузерів так метушаться з XML? Чи не краще для браузерів працювати з HTML?

XML вводить більш строгі правила обробки документів. Браузери HTML працюють з будь-якими вхідними даними, коректними і некоректнми, і намагаються їх інтерпретувати. Схема обробки помилок дуже ускладнює розробку програм, особливо якщо врахувати, що передбачається, що реакція всіх браузерів на некоректні дані повинна бути однаковою. Крім того, це означає, що величезна кількість документів HTML містять помилки, але нормально відображаються браузерами, і автори не підозрюють про те, що код HTML некоректний. Ось чому надзвичайно складно створити новий користувальницький агент, доки документи, що видаються за HTML, часто дуже погані.

Навіщо мені турбуватися про вірність коду HTML? У моєму браузері документ відображається вірно.

Всі браузери здатні обробляти вірний код HTML. Але якщо код невірний, браузер вносить виправлення; так як різні браузери по-різному обробляють помилки, це призводить до того, що документ по-різному виглядає в різних браузерах. Розробка сайтів тернопіль має врахувати, що браузерів існує сотні, їх число постійно зростає (не тільки для ПК, а й для КПК, мобільних телефонів, телевізорів, принтерів і навіть холодильників), протестувати документ на всіх браузерах неможливо. Якщо ваш документ містить помилки і неправильно відображається в конкретному браузері, це ваша вина, але якщо код HTML коректний, то неправильне відображення вже на совісті розробників програми.

Як можна перевірити коректність розмітки в моєму документі?

W3C надає для цього валідатор: validator.w3.org. Браузер Amaya повідомляє, чи вірний код відображуваних документів.

Чому ви не завжди використовуєте термін «користувальницький агент» («user agent») замість «браузер»?

У той час як браузери є важливими користувачами HTML і XHTML, існує багато інших програм і систем, які використовують (X)HTML документи. Пошукові машини, наприклад, зчитують документи, хоча і не відносяться до браузерів. Використовуючи термін «користувальницький агент», ми намагаємося підкреслити різницю.

Наприклад, зробивши запит «тернопіль розробка сайтів» в пошуковику Google, в результатах пошуку разом з посиланням можна побачити текст «веб-сторінка використовує фрейми, але ваш браузер не підтримує їх»; деякі люди ігнорують такі посилання. Творці таких сайтів не уявляють собі, що контент потрібен не одним лише браузерам, і що елемент <noframes> повинен містити більш завбачливий текст, що не виглядає настільки безглуздо в очах людей, які використовують пошук.